Warto wiedzieć

Jak dostać się z parkingu na lotnisko Kraków-Balice?

Parking oddalony jest od lotniska w Balicach o około 1 kilometr. Naszym klientom oferujemy bezpłatny transport pod terminal. Transfer trwa maksymalnie 3 minuty i realizowany jest na bieżąco. Wystarczy tylko zgłosić chęć dojazdu na lotnisko. Klientów odbieramy również po powrocie z podróży. Po odebraniu bagaży należy do nas zadzwonić, a po kilku minutach zjawi się kierowca.

W jakich godzinach odbywa się transport na lotnisko?

Transport na lotnisko odbywa się przez całą dobę. Pierwsze samoloty odlatują z Balic ok. 6 rano, więc najczęściej pierwsze kursy wykonujemy ok. 4 rano.

Co zrobić, jeśli mój lot powrotny do Balic się opóźnia?

Nie musisz nas informować o tym, że samolot przyleci spóźniony. Wystarczy, że zadzwonisz po kierowcę, gdy odbierzesz bagaż. Opóźnienia nawet ostatnich lotów nie są dla nas problemem, ponieważ pracujemy 24h/dobę.

Czy rezerwacja miejsca parkingowego jest obowiązkowa?

Rezerwacja nie jest obowiązkowa, ale warto jej dokonać. Masz wtedy pewność, że miejsce parkingowe będzie dostępne. Parking - szczególnie w okresie wakacji, ferii i długich weekendów - może być zajęty w 100%.

Ile wcześniej trzeba zarezerwować miejsce na parkingu?

Im wcześniej zarezerwujesz miejsce, tym lepiej. Jest to istotne zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Oczywiście możesz również zarezerwować miejsce kilka godzin przed planowanym wylotem, a nawet przyjechać bez rezerwacji, ale wtedy nie możemy zagwarantować, że znajdzie się miejsce dla Twojego samochodu.

Czy rezerwacji można dokonać telefonicznie lub mailowo?

Rezerwacji miejsca można dokonać na kilka sposobów - możesz wypełnić formularz znajdujący się na naszej stronie (co jest najszybszym sposobem), zadzwonić do nas lub wysłać maila (w treści podając datę rezerwacji, imię i nazwisko, numer rejestracyjny samochodu oraz markę i model samochodu).

Czy anulowanie rezerwacji jest płatne?

Anulowanie rezerwacji jest bezpłatne.

Czy mój samochód będzie bezpieczny na parkingu?

Parking jest dozorowany całą dobę, monitorowany, ogrodzony i posiada szlaban, więc - tak, parkowanie u nas jest bezpieczne.

Jak szybko muszę opuścić parking, gdy uiszczę za niego zapłatę?

Rozumiemy, że po powrocie chcesz chwilę odpocząć zanim ruszysz w dalszą trasę. Możesz zapłacić za parking i spędzić na nim jeszcze 25 minut. Po upływie tego czasu ponownie zaczniemy naliczać opłatę.

W jaki sposób można zapłacić za parking?

Płatność za miejsce parkingowe przyjmujemy w gotówce lub przelewem. Niestety nie obsługujemy kart płatniczych.

Czy przyjmujecie płatność w innej walucie niż PLN?

Można u nas płacić w polskich złotych lub w euro. Jeśli klient decyduje się na tę drugą możliwość, to dobrze, by posiadał wyliczoną kwotę. Resztę wydajemy tylko w polskich złotych.

Czy parking jest czynny również w nocy?

Parking czynny jest całą dobę. W tym czasie na terenie parkingu znajduje się obsługa, która służy pomocą.