Urlop na… bogato! 3 ekskluzywne kierunki z lotniska Kraków-Balice

Marzysz o tych miejscach zazwyczaj, gdy nadchodzi czas letnich urlopów. Sprawdzasz z nadzieją ceny biletów lotniczych i wycieczek, czy czasami nie spadły na tyle, abyś mógł sobie pozwolić na ich zakup. Niestety niektóre ekskluzywne kierunki zapewne dla wielu osób nie będą jeszcze ciągle w zasięgu budżetu… Choć może jednak warto postanowić sobie, że oszczędzasz przez cały rok na ten jeden jedyny cel, aby wreszcie spędzić urlop na…bogato?

Przepych i luksus Dubaju

To jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc na świecie. Kilkanaście lat temu było pustynią, dziś jest atrakcyjnym dla turystów i biznesmenów krajem. Ociekającym wręcz złotem i przepychem, z luksusowymi jachtami i pięknym wieżowcami. Podczas urlopu, mając nieograniczony budżet, można w zasadzie robić tam wszystko. Od jazdy na nartach, przez korzystanie z atrakcji parków wodnych, parku rozrywki Ferrari, czy Legoland, aż po safari, a także sandboarding (zjazdy deską snowboardową na… pustyni).
Znajdziesz tam również odpowiedniki różnych europejskich symboli. Przykładem jest Burj Khalifa, którego pod względem popularności można przyrównać do londyńskiego Big Bena. To tam w pierwszej kolejności udaje się prawie każdy turysta. Wjazd na 828-metrową wieżę czynną całą dobę jest niezapomnianym wrażeniem i raczej niemałym wydatkiem (zwłaszcza gdy chce się dotrzeć na jej szczyt od razy, a nie po kilku dniach rezerwacji…). Innym są tańczące fontanny, czyli niezwykle efektowne połączenie wody i muzyki. Warto zajrzeć także do Global Village – centrum rozrywki, gdzie mieści się m.in. wesołe miasteczko oraz wiele kolorowych pawilonów odzwierciedlających konkretne kraje świata np. Iran, Włochy.
Luksusowe wakacje to także luksusowe zakupy. A o te w Dubaju nietrudno. Wystarczy wybrać się do Dubai Mall, w którym znajduje się 1200 sklepów na czterech poziomach! Znaleźć tam można prawie wszystko i wszystkich marek, które coś znaczą w świecie mody, kosmetyków, sprzętu AG/RTV itd.

Meksyk – z wizytą u starożytnych Majów

Nieco odmiennym miejscem jest Meksyk. Z Krakowa dolecieć można z przesiadką np. do Cancún, miasta położonego w północnej części stanu Quintana Roo na wybrzeżu Morza Karaibskiego. To jednocześnie wakacyjne królestwo. Luksusowe ośrodki wczasowe, pola golfowe, piaszczyste plaże, miejsca do nurkowania – jeśli ktoś lubi taki wypoczynek, nie pożałuje.
Mimo iż najkrótszy lot trwa ok. 18 godzin, to jednak tak długa podróż z pewnością jest warta tego, co można zobaczyć już na miejscu. Państwo pełne kontrastów, od wieków intryguje swoją historią oraz przyrodą. Czekają tam rajskie plaże Jukatanu i tajemniczy świat Majów. To po nich zostało miasteczko Chichén Itzá ze słynną świątynią Kukulkana (El Castillo), jednym z siedmiu nowych cudów świata wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Dobrze zachowały się także ruiny w Tulum, gdzie znajduje się kompleks świątyń tego starożytnego plemienia. Warto też zajrzeć do Kryształowej Jaskini i przejść po najwyższym wiszącym moście świata – Baluarte. Nie można ominąć innej naturalnej ciekawostki: Hierve el Agua, czyli skamieniałego wodospadu w okolicach miasta San Lorenzo Albarradas.

Izrael – kraj, w którym historia i religia mieszają się z nowoczesnością

Bliski Wschód zawsze fascynował swoją tajemniczością i kulturą. W niecałe 4 godziny można dotrzeć z krakowskiego lotniska Balice bezpośrednio do Tel Awiwu. Lądując w najbogatszym miejscu Izraela, warto poznać jego zupełnie inne uroki. Tętni życiem, jest nowoczesne i ma wyjątkowy deptak – promenadę Tayelet oraz szerokie i piaszczyste plaże.
Część Tel Awiwu stanowi także starożytna Jafa, gdzie patrząc na starówkę czy porty rybackie, odnosi się wrażenie, że czas się zatrzymał… Będąc w tym kraju, obowiązkowo trzeba odwiedzić Jerozolimę, kolebkę religii, ośrodek wielu różnych wyznań i największe miasto w tym kraju. Zajrzeć do Starego Miasta, Bazyliki Grobu Świętego, czy stanąć przed Ścianą Płaczu. Ciekawym miejscem są wiszące ogrody bahaickie w Hajfie, uznane za ósmy cud świata oraz Morze Martwe na pograniczu Izraela i Jordanii.
Wyprawa w każde z tych miejsc warta jest zaplanowania dłuższego urlopu. W końcu nigdy nie wiadomo, czy jeszcze będzie okazja ją powtórzyć. Na szczęście przy lotnisku Kraków Balice można skorzystać z naszego długoterminowego parkingu. W jakiej cenie? Zapraszamy do zajrzenia na stronę z cennikiem!

Średnia ocen 5 / 5. Liczba ocen 1