Plaża we wrześniu i październiku? Zaplanuj słoneczny urlop z wylotem z Krakowa

Najgorętszy sezon urlop już za nami. Wszyscy gdzieś wypoczęli, a Ty? W kalendarzu zaraz zmieni się pora roku i nie wiesz, gdzie udać się na wypoczynek? Nic straconego! Wrzesień oraz październik to równie dobre miesiące na gorące klimaty. Słoneczny urlop możesz zaplanować w wielu miejscach. Jakich? Oto kilka naszych propozycji prosto z lotniska w Krakowie!

Ibiza i Majorka – impreza czy odpoczynek?

To dwie hiszpańskie wyspy, na których plażach możesz wylegiwać się jeszcze we wrześniu i październiku. Jeśli wolisz bardziej rozrywkowe miejsce – na Ibizie trafisz akurat na imprezy wieńczące sezon wakacyjny. Do białego rana otwarte są kluby, a w nich europejscy DJ-e „serwują” najlepsze taneczne kawałki. W dzień natomiast możesz zbierać siły podczas słonecznych kąpieli. Średnia temperatura na obu wyspach w tym okresie wynosi 24 stopnie we wrześniu i 21 stopnie w październiku.
Na Majorce można odpocząć w wielu romantycznych zatoczkach i na białych, piaszczystych plażach. Wyspa ma tyle atrakcji, że warto zwiedzić ją całą – od Palma de Mallorca (stolicy z przepiękną katedrą) przez Valdemossę, w której pomieszkiwał Chopin, aż po Park Natury Mondrago.

Greckie klimaty

Pewnym kierunkiem jesienią jest też Grecja. Wybrać się możesz np. na Santorini. Nie spotkasz tu wówczas wielu turystów i przy nie za wysokiej temperaturze zwiedzisz uroczą wyspę. Zachwycą Cię z pewnością kaskadowo położone budynki w charakterystycznych biało-niebieskich kolorach i labirynt wąskich uliczek. Romantyczne knajpki kuszą dobrym winem i lokalnymi przysmakami. Warto zajrzeć również na plaże pokryte wulkanicznym, czarnym piaskiem np. na najbardziej znaną Czerwoną Plażę koło Akrotiri, wioski z antycznymi ruinami z XVII w. p.n.e. Można je przy okazji zwiedzić – są całkowicie zadaszone od 1967 roku.
Aby zobaczyć typową wioskę na Sanoritni, można np. udać się do Pyrgos, gdzie poza tradycyjną architekturą, znajdują się także ruiny zamku Castelli.

Tam, gdzie jest bardziej gorąco

Na 27 stopni w tym okresie możesz za to liczyć np. na Malediwach oraz w Maroku. Na wyspach kończy się wówczas pora deszczowa, a sezon dopiero ruszy. Co za tym idzie – oferowane są nie tylko niższe ceny biletów czy hoteli, a również słoneczny urlop, ale i turystyczny spokój!
Wybierając się tutaj, musisz jednak pamiętać o tym, aby załatwić sobie wizę. Nastaw się także na atrakcję w postaci jazdy na wielbłądzie oraz… targowanie z miejscowymi na ulicznych bazarkach. To lokalny zwyczaj i warto go uszanować.
Za kierunek można również obrać Cypr. Słońce świeci tam ponad 300 dni w roku, więc szanse na kąpiele w jego promieniach są bardzo wysokie. W sezonie temperatura sięga 40 stopni, po nim jest już znacznie przyjemniej. Czekają tam na Ciebie piękne plaże, krystaliczna i ciepła woda. Na zwiedzanie wyspy możesz wynająć sobie auto, ale pamiętaj o tym, że obowiązuje tam ruch lewostronny! To lepsza opcja, bo niektóre linie autobusowe nie kursują zbyt długo. Skuś się obowiązkowo na ser Halloumi – znak rozpoznawczy cypryjskiej kuchni oraz piwo KEO.

Włoska kultura

Najwięcej słonecznych dni wyróżnia także Sycylię. Na włoskiej wyspie panuje wyjątkowy klimat, a urzeka emocjonalnością ludzi, kuchnią, kulturą oraz atmosferą. Gaje oliwne, niewielkie, mało znane wioseczki z jednej strony, a z drugiej – Palermo, Cefalu, Syrakuza, Ragusa i inne oblegane turystycznie miasta. Warto mieć takie porównanie, aby poznać magię wyspy.
Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości, czy warto jesienią jechać na urlop. Sam widzisz, że ruszając w jednym z tych kierunków, nie zabraknie Ci ani słońca, ani atrakcji, ani wrażeń! O samochód też się nie martw. Blisko lotniska Balice masz nasz parking, na którym możesz zostawić auto i cieszyć się długo wyczekiwanym urlopem!

Średnia ocen 5 / 5. Liczba ocen 1