Jak szukać tanich połączeń lotniczych?

Jak szukać tanich połączeń lotniczych?
5 (100%) 1 vote

Lubisz podróżować, dlatego wciąż oszczędzasz na niezapomniane wakacje za granicą? Może wystarczy zacząć szukać tańszych rozwiązań i zainteresować się promocjami linii lotniczych, aby zyskać okazję do odbycia fantastycznej podróży! W poniższym artykule opiszemy, jak zrobić to w praktyce, udzielając kilku praktycznych porad dotyczących samego przygotowania do lotu. Wszystko po to, żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek na każdym etapie podróży.

Tanie połączenia lotnicze – podstawowe zasady

Przede wszystkim uzbrój się w cierpliwość. Korzystanie z tanich połączeń lotniczych to świetna sprawa i ogromna satysfakcja, kiedy uda się polecieć do wymarzonego miejsca za kilkanaście (!) lub kilkadziesiąt złotych. Przy czym warto sobie uświadomić, że w rzeczywistości wcale nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać.
Po pierwsze trzeba umieć szybko podjąć decyzję. Nie bez znaczenia jest też dyspozycyjność czasowa – w najlepszej sytuacji są wszyscy, którzy ze względu na charakter pracy czy brak obowiązków rodzinnych mogą się spakować i praktycznie od razu wyruszyć w drogę. Niektórzy amatorzy tańszych połączeń nieustannie mają spakowaną walizkę – dzięki temu są w stanie przygotować się do lotu w mniej niż godzinę.

Złote zasady

Nie ma lepszego sposobu na szukanie tanich połączeń lotniczych jak praktyczne wyszukiwarki. Najbardziej przydatne to m.in. Azuon i Analyzair. Warto regularnie z nich korzystać, aby trzymać rękę na przysłowiowym pulsie. Poza tym zainstaluj bezpłatne Alerty Cenowe Skyscanner. Za każdym razem, kiedy koszt interesującego Cię lotu ulegnie zmianie, dostaniesz informację w e-mailu – w efekcie od ręki kupisz bilet.
Nie bój się małych lotnisk. Wybierz tańszy bilet i zdecyduj się na podróż do miasta oddalonego o kilkanaście kilometrów od miejsca docelowego. Ta zasada sprawdzi się szczególnie podczas kilkudniowych wojaży do europejskich stolic. Kolejną sprawą są przesiadki – momentami warto trochę poszukać, zanim podejmie się ostateczną decyzję. Popularną praktyką jest np. rezerwowanie lotu do Azji z przesiadką w Berlinie – w tym przypadku bilety mogą być dużo tańsze.

Elastyczność nade wszystko

Jeśli po prostu lubisz podróżować i tak naprawdę nie masz jasno określonego celu podróży, pomyśl o tym, aby polecieć tam, gdzie akurat jest tanio. Aby szybko sprawdzić, gdzie w danym terminie obowiązują najkorzystniejsze ceny biletów, w wyszukiwarce wybierz opcję „wszędzie”. Uwzględnij tylko interesujące Cię daty (im szybciej, tym lepiej) lub przedział czasowy. Wówczas aplikacja typu Skyscanner wyświetli wszystkie możliwe kierunki, które uporządkuje od najniższej ceny biletu (w dwie strony).
Weź pod uwagę loty z bagażem podręcznym, a nie rejestrowanym. Są tańsze i pozwalają zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych! Najcieplejsze rzeczy włóż na siebie, zrezygnuj z niepotrzebnych akcesoriów czy nadmiaru ubrań, a z pewnością zmieścisz się w ograniczeniach wagowych.

Droga na lotnisko

Nierzadko dobre przygotowanie do podróży zaczyna się od… dojazdu! Można oczywiście wezwać taksówkę, ale po pierwsze trzeba na nią długo czekać, a po drugie – w tej sytuacji powrót z lotniska zdecydowanie się przedłuży. Najprościej dojechać na miejsce własnym samochodem, co nie potrwa długo, a następnie pozostawić auto na strzeżonym parkingu. Taka opcja jest dostępna m.in. przy lotnisku Balice w Krakowie. Znajduje się tam wygodny, długoterminowy parking, który ma też tę zaletę, że jest tani. Pozostawiony na nim samochód będzie bezpieczny, a Ty nie będziesz  musiał martwić się podczas wakacji.
Wybierając parking przy lotnisku na krakowskich Balicach, nie tylko zaoszczędzisz czas po powrocie (po prostu zapakujesz bagaże do własnego bagażnika i ruszysz w drogę powrotną), ale przede wszystkim nie przepłacisz za transport. Biorąc to wszystko pod uwagę, polecamy to rozwiązanie wszystkim, którzy mieszkają niedaleko Krakowa.