Gdzie polecieć, żeby zobaczyć magiczne wschody Słońca?

Skąd się bierze magia wschodów Słońca? Odpowiedź jest prosta. Oprócz doświadczenia magii kolorów masz poczucie, że coś się wówczas rodzi, zaczyna. Moment, w którym Słońce przekracza linię horyzontu, może być wyjątkowy w wielu miejscach na świecie. Nie sposób je wszystkie wymienić. Każdy też zapewne inaczej zdefiniuje swoją „magiczność” tego zjawiska. Mimo tego spróbujemy opisać kilka oryginalnych lokalizacji w poniższym poradniku!

Nie dla nocnych marków

Wstawanie wraz ze wschodem Słońca nie jest pewnie pisane wszystkim. Nocne marki z pewnością nie uznają tego za najpiękniejszą chwilę swojego dnia. Jednak są i tacy, dla których pobudka o poranku jest czymś na kształt nie tylko atrakcji turystycznej, ale okazją do spędzenia czasu w romantycznych okolicznościach przyrody. To także moment, aby odpowiednio „nastroić” się do twórczej pracy i zobaczyć to, czego inne śpiochy nie doświadczą.

Kult Słońca

Gdzie udać się na magiczny wschód Słońca? Na pewno w dawne miejsce jego kultu, czyli Stonehenge w Anglii. Kamienny krąg, który wzniesiono ponad 2000 lat temu, jest szczególnie chętnie odwiedzany przez osoby, które chcą być świadkiem równonocy wiosennej lub jesiennej, czyli ekwinokcjum. Do Stonehenge warto udać się także przez to, że budowla jest sama w sobie na tyle charakterystycznym elementem krajobrazu, że podwójnie poczujesz magię wschodzącego Słońca.

Pośrodku 180 południka

Gdzie najczęściej oglądany jest wschód na całym świecie? Z pewnością na południowym Pacyfiku, a konkretnie na Fidżi. Wylatując z lotniska Kraków Balice np. do Nandi, znajdziesz się dokładnie pośrodku 180 południka. Uwodzi nie tylko pięknymi piaszczystymi plażami i turkusem morza. Z racji swojego położenia jest jednym z pierwszych miejsc na Ziemi, gdzie Słońce codziennie wynurza się i to w tak urokliwej scenerii.

Mega kolorowy wschód Słońca

Gdzie doświadczysz takiego zjawiska? Np. udając się do Wielkiego Kanionu w Arizonie. Oglądać je można z różnych punktów ciągnących się wzdłuż Południowej Krawędzi. Wrażenie robi zmieniającą się kolorystyka – od chłodnych fioletów po ciepłe oranże. Niestety to widok, na który nie każdy sobie pozwoli. Jest jednak szansa na to, że zapowiadane wraz z nowym rokiem zniesienie wiz, umożliwi wielu osobom z Polski zrealizować to marzenie!

Z perspektywy… balonu

Wschody Słońca w starożytnym mieście Bagan w Birmie uważane są niemal za wizytówkę kraju. Dlaczego? Bo można je zobaczyć na większości lokalnych pocztówek i pamiątek. Turystom udostępnia się w tym celu część wysokich budynków, aby z ich szczytów mogli witać kolejny dzień. Popularnym sposobem na obejrzenie tego niezwykłego widowiska jest także… lot balonem. W momencie, kiedy noc powoli zmienia się w dzień, na horyzoncie wraz z pierwszymi promieniami słońca można zobaczyć podniebnych turystów. Przypomina to niezwykły spektakl na niebie.

Z najwyższego budynku świata

Na taki widok można sobie pozwolić, docierając na szczyt najwyższego budynku świata. Ten mieści się w Dubaju i nazywa się Burdż Chalifa. Dostając się tam najszybszą windą na świecie, da się obejrzeć wschód Słońca połączony z panoramicznym widokiem na Dubaj z Zatoką Perską w tle i ze… śniadaniem. Jest ono wliczone w cenę biletu, który trzeba zakupić, aby móc podziwiać to wyjątkowe zjawisko. Zanim jednak posilimy się słodkim wypiekiem i gorącym napojem serwowanym w kawiarni na parterze Burdż Chalifa, na tarasie obserwacyjny znajdującym się na poziomie 124 (456 metrów nad ziemią!), można upajać się zarówno pięknem natury, jak i miejsc stworzonych przez człowieka i historię.
Po takiej wyprawie w pamięci i na zdjęciach zostają uwiecznione magiczne i niepowtarzalne chwile zaczynającego się kolejnego, nowego dnia. A gdyby tak stały się inspiracją na kolejną? Jeśli w Twojej głowie zrodzi się pomysł, aby wyruszyć na kolejne turystyczne poszukiwania, zaplanuj taką podróż samolotem z lotniska Kraków Balice, wcześniej zostawiając auto na jednym ze znajdujących się wokół niego parkingów! Serdecznie zapraszamy do współpracy – gwarantujemy atrakcyjne ceny, bezpieczeństwo 24h/7 i pełen profesjonalizm!

Średnia ocen 3 / 5. Liczba ocen 1