Gdzie polecieć z Krakowa podczas zimy?

Gdzie polecieć z Krakowa podczas zimy?
4.5 (90%) 2 votes

Długie zimowe miesiące zachęcają do relaksujących podróży w różne zakątki świata. Jeśli jesteś mieszkańcem stolicy Małopolski bądź okolicznych miejscowości, pomyśl o skorzystaniu z oferty krakowskiego lotniska im. Jana Pawła II. Można stąd polecieć m.in. do Alicante, Ammanu oraz Tel Awiwu. To kierunki, które pomogą rozproszyć ponurą jesienną aurę i sprawią, że odpoczniesz jak nigdy dotąd.

Kiedy wybrać się w podróż?

Zimowa podróż – to brzmi świetnie! Planując wyjazd podczas chłodniejszych miesięcy, weź pod uwagę grudzień, a także styczeń. Wbrew pozorom to dobry moment, aby wyruszyć za granicę – po pierwsze unikniesz dzikich tłumów, a po drugie złapiesz okazję, by nieco oczyścić umysł i nabrać sił do pracy na kolejne tygodnie. Postaw na miejsca w innej strefie klimatycznej, dzięki czemu, choć kilka dni spędzisz w promieniach słońca.

Kierunek – Alicante

To malownicza miejscowość w Hiszpanii, którą opłaca się zobaczyć o każdej porze roku. Na miejscu warto wdrapać się na Castillo de Santa Barbara, by podziwiać przepiękną panoramę okolicy. W zamku znajduje się też kawiarnia i restauracja, gdzie możecie usiąść i zjeść coś smacznego. Widok na miasto, port oraz morze jest bezcenny – zachwyca dech w piersiach wszystkim turystom.
Każdy, kto znajdzie się w Alicante, powinien przejść ulicą San Francisco znaną jako Calle de Las Setas – udekorowano ją figurami… grzybów i ślimaków. Do Alicante z lotniska im. Jana Pawła II w Krakowie lata linia Ryanair. Od października do grudnia loty odbywają się w poniedziałki i środy o 15:15, a od listopada do marca dostępne są loty w piątki o godzinie 7:30. Podróż nie trwa długo – niecałe trzy godziny. Można też kupić bilety na podróż świąteczną i wyruszyć w stronę Hiszpanii 26 grudnia 2018 roku o godzinie 16:25.

Wybierz się do Ammanu

Stolica Jordanii to kolejna propozycja na ekscytującą podróż zimową. Warto zobaczyć tu cytadelę na Dżabal al – Qala’at, czyli pozostałości po stolicy Amonitów, a także teatr rzymski i śródmieście (Downtown). Stamtąd można wyjść na Wzgórze Amman (Dżabal Amman), wybierając trasę ze schodkami oraz klimatycznymi uliczkami. To dzielnica pełna willi z pięknego kamienia w kolorze białym i różowym. Nie sposób ominąć Rainbow Street – malowniczej uliczki pełnej knajpek, a także lodziarni. Można tu coś wypić, zjeść kultowe falafele i przepyszne lody. Z Krakowa do Ammanu można dolecieć w okresie od października do marca w każdy poniedziałek i piątek o 11:20 (przylot – 14:10).

A może Tel Awiw?

Tel Awiw – nazywany Nowym Jorkiem Bliskiego Wschodu – to warte obejrzenia miasto, które powstawało wraz z osiedlającymi się tam pierwszymi islamistami Europy. Początkowo rywalizowało z arabską Jaffą, ale obecnie oba miasta połączyły się w całość. Jaffa stanowi dziś jedną z najpiękniejszych dzielnic Tel Awiwu, którą powinno się zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Tę aglomerację zamieszkują ponad 3 miliony ludzi, a w sezonie można spotkać tu mnóstwo turystów. Właśnie dlatego w te strony warto wyruszyć w grudniu bądź styczniu, kiedy większość ludzi dopiero myśli o wakacjach. W ten sposób można ominąć licznych zwiedzających i poznać tę miejscowość od podszewki, smakując jednocześnie lokalną kuchnię.
Nie brakuje tu wartych odwiedzenia muzeów. Ponadto warto wybrać się do jednego z najstarszych portów na całym świecie (w zachodniej części Jaffy) oraz na Bazar Karmel, gdzie można kupić świeże, soczyste warzywa i owoce. Ważną częścią miasta są plaże, które ciągną się długimi pasmami – można na nich uprawiać sporty wodne. Znajdują się tu restauracje, miejsca rozrywki i place zabaw. Planując podróż do grudnia albo do marca, z lotniska Kraków Balice można wylecieć we wtorek i sobotę o 20:40 albo poniedziałek oraz piątek o 6:30. Lot trwa ok. trzech godzin.

Ostatnie przygotowania do podróży

Kiedy wyjazd zostanie zaplanowany, skup się o spakowaniu bagażu, a także ostatnich kwestiach technicznych. Decydując się na podróż samolotem z Krakowa, weź pod uwagę wybór parkingu przy lotnisku Balice. Pozostawiając samochód w strzeżonym miejscu – oferowanym przez Panda Parking, możesz być pewien, że Twój pojazd będzie bezpieczny, a Ty po powrocie do kraju szybko i wygodnie wrócisz do domu.