Czy korzystanie z parkingu przy lotnisku jest bezpieczne?

Czy korzystanie z parkingu przy lotnisku jest bezpieczne?
5 (100%) 1 vote

Każda osoba podróżująca samolotem z pewnością zastanawiała się – lub będzie się zastanawiać – czy parkowanie samochodu pod terminalem na pewno jest bezpieczne. Jeśli nie latamy zbyt często, jest to dla nas temat świeży i nie znamy zasad parkingów przy lotniskach. Jeśli latamy często, z pewnością myślimy o tym, czy istnieje jakaś alternatywa. Prezentujemy szczegóły związane z parkingami przy lotniskach i ich poziomem bezpieczeństwa!

Bezpieczeństwo… nie takie pewne

Parkingi przy lotniskach nie zawsze mogą być uznane za w pełni bezpieczne miejsca. Wszystko zależy od tego, jaki jest status takiego parkingu, jakie są środki bezpieczeństwa na nim oraz jak wyglądają zasady zostawiania na nim naszego pojazdu. Zanim zarezerwujemy miejsce na tego rodzaju parkingu, warto więc zwrócić uwagę na kilka czynników.

Ochrona?

Czy parking, który nas zainteresował, ma ochronę? Dowiedzmy się przez wyborem miejsca parkingowego czy dany obszar jest monitorowany i czy na bramie stoi osoba odpowiedzialna za pilnowanie naszego pojazdu. Warto też dowiedzieć się, czy parking przy lotnisku ma ochronę wynajętą, czy może jest to parking, który korzysta z własnej ochrony. Wszystkie te szczegóły zbierają się na pełen obraz tego, kto będzie strzegł stanu naszego pojazdu. To szczególnie ważne wtedy, gdy chcemy samochód zatrzymać w danym miejscu na kilka dni. Zawsze bezpieczniej jest korzystać z takiego parkingu, który otwarcie mówi o tym, jak wygląda ochrona na jego terenie. Jeśli wynajmuje firmę ochroniarską – zapytajmy o nazwę!

lotnisko kraków balice

Parking strzeżony a dozorowany

To bardzo istotna różnica! Nazwa ta określa status parkingu, a więc poziom jego bezpieczeństwa! Parkingiem dozorowanym nazywamy wynajem miejsca – i tyle! Jeśli coś stanie się z Twoim pojazdem, parking nie będzie ponosił za to żadnej odpowiedzialności!
Czym jest więc parking strzeżony? To parking ogrodzony, z wyraźną bramą wjazdową i szlabanem, która ma ochronę oraz monitoring. W razie kradzieży samochodu to parking ponosi za to odpowiedzialność. Różnią się także zasady zostawiania pojazdu na takim parkingu. Masz tu większą pewność bezpieczeństwa swojego samochodu.

Ubezpieczenie

To zawsze ważny czynnik, świadczący o tym, że usługi na danym parkingu są wykonywane profesjonalnie. Jeśli wybrany przez nas parking ma ubezpieczenie, w razie uszkodzenia wynikającego np. z winy innych klientów tego parkingu, będziemy mieć pewność zwrotów koszty naprawy samochodu!

Pytaj o opinie!

Zawsze przed wyborem parkingu warto przejrzeć opinie o nim w sieci lub zapytać znajomych, którzy korzystali z danego parkingu przy lotnisku w Krakowie Balice lub w każdym innym miejscu w Polsce. Czy mają dobre zdanie o tym parkingu? Jak przebiegał proces rezerwacji, zostawiania i odbioru pojazdu?

 

parking przy lotnisku w krakowie

Parking pod lotniskiem Kraków Balice

Ciekawym przykładem są parkingi przy lotnisku Kraków Balice firmy Panda Parking. Miejsca parkingowe znajdują się około kilometra od parkingu, więc firma ta oferuje bezpłatny transport na lotnisko – trwający zaledwie 3 minuty. Pojazd możemy zostawić na takim miejscu przez całą dobę i podobnie jest z odbiorem. Teren jest oświetlony, dozowany przez całą dobę posiada monitoring, a każdy samochód wjeżdżający i wyjeżdżający z parkingu jest sprawdzany.
Pamiętajmy – nie jesteśmy uzależnieni od zasad parkingów na lotnisku! Nie musimy parkować swojego samochodu przy samym lotnisku. Być może warto rozważyć parking, który znajduje się do kilometra od danego lotniska? Daje nam to nie tylko często pewność mniejszej ceny, ale także o wiele lepsze zasady bezpieczeństwa i przebywania naszego pojazdu na danym parkingu.