Zanim wsiądziesz do samolotu. 6 rzeczy, które warto zostawić w samochodzie na parkingu przy lotnisku

Mężczyzna pakuje bagaże do samochodu przed wyjazdem na urlop

Przygotowując się do podróży samolotem nie zapomnij też o powrocie! Te rzeczy warto mieć w samochodzie – przydadzą Ci się już po wylądowaniu. Zaplanuj lepszą podróż samolotem z naszymi poradami! 

Planując wylot skupiamy się głównie na tym, co powinniśmy spakować do walizki, co zabrać ze sobą w podróż samolotem i jak zmieścić to wszystko tak, by nie przekroczyć dopuszczalnego limitu bagażu. Rzadko kiedy myślimy o tym, co będzie, kiedy już wrócimy. A przecież od wylądowania na krakowskich Balicach do momentu przekroczenia progu własnego domu może minąć nawet kilka godzin! 

Podróż samolotem – co zabrać do auta? 

Zastanawiając się co zabrać w podróż samolotem, nie wolno zapominać też o tych rzeczach, które choć niekoniecznie potrzebne w czasie wycieczki, mogą przydać się już po wylądowaniu. W samochodzie warto mieć

Żel na opuchnięte nogi 

Długa podróż samolotem, zwłaszcza przy locie międzykontynentalnym, często kończy się obrzękiem nóg. Nawet jeśli pamiętałeś o założeniu skarpet uciskowych, to stała pozycja przez wiele godzin lotu może skończyć się kłopotami z krążeniem, zmęczeniem i opuchnięciem kończyn. Dobrze mieć w samochodzie chłodzący żel na zmęczone nogi, który zaaplikujesz jeszcze zanim wyruszysz w trasę z lotniska do domu. 

Tabletki przeciwbólowe lub… guma do żucia 

Ból głowy po locie samolotem to dość częsta przypadłość związana ze zmianą ciśnienia w kabinie samolotu. Warto mieć przy sobie tabletki od bólu głowy. Przydaje się też guma do żucia, która pomaga wyrównać ciśnienie w uszach. 

Drobne w monetach 

Kiedy wybieramy się w podróż, zazwyczaj skupiamy się na tym, aby mieć walutę używaną w kraju, do którego lecimy. Pamiętaj jednak, że warto mieć ze sobą złotówki, które przydadzą Ci się po powrocie. Wprawdzie w większości miejsc można płacić kartą, ale w przypadku awarii terminala dwie pięciozłotówki mogą pozwolić Ci na zakup hot-doga i butelki wody na stacji. 

Nie obawiaj się, jeśli to nasz parking lotnisko Balice zajmie się Twoim autem, to na pewno nie zginie z niego nawet grosz! 

Woda w butelce 

Czy warto mieć w aucie wodę w butelce? Jeśli lecisz tylko na kilka dni, to zdecydowanie warto zostawić w samochodzie butelkę z wodą. Po wyjściu z terminala na lotnisku w Balicach nie ma w okolicy żadnego  sklepu z przyzwoitymi cenami, a spragniony będziesz na pewno. 

Jeśli wylatujesz na dłużej, to niestety przechowywana w samochodzie przez dwa tygodnie woda może ci zaszkodzić. Zwłaszcza jeśli butelka była otworzona lub trzymana w miejscu, na które padało słońce lub które mogło się mocno nagrzewać. 

Zapasowe klucze od domu 

W ukrytym miejscu warto schować dodatkowe klucze. Jeśli niefortunnie zdarzy Ci się zostać okradzionym bądź Twój bagaż ulegnie zagubieniu (a to w nim miałeś klucze) konieczność zamawiania ślusarza tuż po przybyciu do domu jest ostatnią rzeczą, na jaką masz ochotę. Klucze możesz w aucie dodatkowo zabezpieczyć skrytką szyfrową, którą ukryjesz np. w miejscu zapasowej opony. 

Przekąska / batonik 

Nigdy nie wiesz, jak długo potrwa powrót – samolot może być opóźniony, po przylocie może czekać Cię kontrola paszportowa. Warto mieć w aucie paczkę ciasteczek czy batonika energetycznego, który pozwoli zaspokoić pierwszy głód, zanim dojedziesz do domu lub najbliższej stacji benzynowej. 

Miłych powrotów!