Zagraniczna Wigilia – nowy trend czy nisza?

Zagraniczna Wigilia - czy to nowy trend turystyczny?

Zdecydowana większość osób uwielbia atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i nie może się ich doczekać. Niekoniecznie za to przepadają za zgiełkiem, jaki towarzyszy przygotowaniom do nich. Kilometrowe kolejki w sklepach, wielogodzinne korki w mieście, sprzątanie mieszkania, gotowanie i pieczenie – nie każdy dobrze odnajduje się w tym całym zamęcie. A gdyby tak można było gdzieś uciec od tych obowiązków razem z rodziną? Na magię tego okresu składa się przecież głównie obecność bliskich – gdziekolwiek razem się z nimi będzie.
Zagraniczna Wigilia to trend, który zyskuje na popularności. Nie wszyscy lubią niewygodne pytania krewnych, ale za to cieszy ich podróżowanie po świecie. Obecnie możliwości jest wiele. Jeśli masz dylemat, czy poddać się gorączce świątecznych przygotowań, czy też uciec od nich – zobacz, gdzie możesz spędzić Wigilię poza krajem!

Na plaże i pod palmy…

Czy wiesz, że wielu Polaków na bożonarodzeniowy urlop chętnie udaje się w egzotyczne, ciepłe klimaty? Niezmiennym hitem od lat są Wyspy Kanaryjskie, gdzie w grudniu na termometrze jest ponad 20 stopni. Miłośnicy wypoczynku na leżaku czują się tu doskonale! Poza kąpielami słonecznymi w tym czasie można także ponurkować, popływać motorówką czy wybrać się ma wycieczkę po lokalnych parkach narodowych. Rajem dla golfistów jest mało znany kraj – Dominika. Nie mylić z Dominikaną! Jeśli uwielbiasz ten sport i nie chcesz z niego rezygnować również zimą, będziesz miał do tego idealne warunki. Oprócz tego możesz uprawiać „plażing” bez ograniczeń. Pogoda Ci na pewno dopisze.
Świąteczne akcenty znajdziesz także na portugalskiej Maderze, gdzie w okresie Bożego Narodzenia nie brakuje miasteczek udekorowanych światełkami i ozdobami.

Wigilia spędzana za granicą. Urlop na plaży czy narty?

…czy na narty?

Jeśli Twoja Wigilia musi być ze śniegiem, najlepiej w górach, nartach, to obierz kierunek: południowy Tyro, np. Bolzano. Tam czekają setki kilometrów świetnie przygotowanych tras narciarskich i pewność, że białego puchu tam nie zabraknie! Ten czas możesz wykorzystać także na spacery po okolicy czy przejażdżki zaprzęgiem konnym. Zaśnieżone szczyty gór, szczypiący w policzki mróz i niepowtarzalny urok włoskiego regionu będą z pewnością wielką namiastką świątecznej atmosfery.
W podobnym klimacie spędzisz ten czas we francuskich i austriackich Alpach. W tych pierwszych świetne warunki narciarskie panują m.in. w:

  • Chamrousse,
  • Grenoble,
  • Chamonix,
  • czy Albertville.

Jeżeli bardziej ciekawi Cię Austria, to tu polecane są zwłaszcza:

  • Hochfilzen,
  • Bischofshofen,
  • Kitzbuhel,
  • czy Salzburg.

W tej alpejskiej wyliczance nie może zabraknąć także Szwajcarii i takich kurortów jak np. Davos czy Grindewald. We wszystkich tych miejscach często też odbywają okolicznościowe jarmarki, gdzie spróbujesz grzanego wina, skosztujesz lokalnych smakołyków czy posłuchasz koncertów.

Gdzie spędzić Wigilię za granicą? Popularne kierunki podróży

Wigilia po włosku

Południowi Włosi świętują Wigilię podobnie jak Polacy. Masz więc pewność, że wybierając tę część kraju (np. Sycylię), poczujesz bardzo zbliżony klimat świąteczny jak nad Wisłą. Na stole nie brakuje wówczas tradycyjnych potraw – głównie ryb i owoców morza. O północy z kolei chodzi się na pasterkę. Na ulicy spotkasz i obejrzysz żywe szopki, w których grają zwierzęta i aktorzy. Odtwarzane są różne biblijne sceny.
Co jeszcze zyskujesz, planując w okresie bożonarodzeniowym wypad za granicę? Wyjazd praktycznie bez konieczności brania dodatkowego urlopu w pracy! W kurortach, które są w tym czasie odwiedzane przez gości, raczej nie powinno zabraknąć choinki, świątecznych ozdób, nastrojowych kolęd. Może nawet trafisz na polskie jedzenie! Czego więc więcej Ci trzeba?
Już wiesz, gdzie spędzisz tegoroczne święta w kameralnym gronie i za granicą? W tym czasie na jednym naszym parkingu przy lotnisku Balice w Krakowie (już dziś możesz zapoznać się z jego cennikiem) zaopiekujemy się Twoim samochodem.