Na wakacje samolotem z lotniska Balice

Na wakacje samolotem - widok z okna samolotu

Rok 2020 branża turystyczna oraz miłośnicy podróży zapamiętają na długo. Z powodu pandemii koronawirusa zawieszono ruch lotniczy praktycznie na całym świecie – zarówno ten lokalny jak i międzynarodowy. Na szczęście, po kilku miesiącach ograniczeń, od początku lipca przywrócono wiele połączeń i znowu można planować wakacyjne podróże samolotem. Z krakowskiego lotniska Balice można wyruszyć w najdalsze zakątki Europy i cieszyć się odpoczynkiem po miesiącach izolacji. 

Międzynarodowe lotnisko Kraków-Balice to idealny punkt wypadowy na urlop lub wczasy. Z portu lotniczego w Balicach startują samoloty, które dowiozą podróżnych zarówno nad polskie morze, jak i w najpiękniejsze miejsca Europy – od Bałkanów, przez kraje rejonu Morza Śródziemnego, po Skandynawią i Wyspy Brytyjskie. Proponujemy kilka destynacji, które można odwiedzić wyruszając na wakacje z krakowskiego lotniska.

Gdańsk – lecimy nad Bałtyk

Trójmiasta i samego Gdańska chyba nikomu nie trzeba specjalnie zachwalać. W Gdańsku, Gdyni i Sopocie na turystów czekają nie tylko piękne plaże, słynne molo oraz zabytki – to także tętniące życiem miasta, w których kwitnie życie kulturalne. Na miłośników sportów wodnych atrakcją z pewnością będzie Półwysep Helski z bogatą ofertą dla kitesurferów i windsurferów, a żeglarze mogą korzystać z uroków rejsów po Zatoce Gdańskiej. Wybierając się do Trójmiasta warto także zaplanować wycieczkę na Mierzeję Wiślaną i podziwiać ten niezwykły skrawek lądu między morzem, a zalewem.

Dubrownik – perła Adriatyku

Chorwacja to piękny kraj, a jednym z jego najpiękniejszych miast jest Dubrownik, nazywany perłą Adriatyku. Miłośnicy słońca, błękitnego morza i zabytków będą czuć się tu jak w raju. Odwiedzając Dubrownik, poza relaksem na plaży, na pewno trzeba odwiedzić Stari Grad, czyli najstarszą część miasta – wpisaną na listę UNESCO. To właśnie tu znajduje się większość zabytków Dubrownika, dlatego minimum jeden dzień warto poświęcić na zwiedzanie starówki i odkrywanie sekretów wąskich uliczek. Wizyta w mieście to nie lada gratka dla miłośników “Gry o tron” – bo właśnie tu były kręcone sceny rozgrywające się w King’s Landing (stolicy Westeros).

Finlandia – podróż do krainy tysiąca jezior

Finlandia, mało znany kraj na północnym wschodzie Europy, zachwyca nie tylko wspaniałą przyrodą – rozległymi pojezierzami, lasami oraz podbiegunową tundrą, ale także pięknymi miastami. Helsinki i Turku to obecna i była stolica kraju, dlatego warto odwiedzić obydwa te miasta. W Helsinkach ogromne wrażenie na turystach robią twierdza Suomenlinna oraz Cerkiew Świętego Mikołaja. Natomiast Turku to najstarsze miasto Finlandii, dlatego punktem obowiązkowym wizyty są katedra z 1250 roku, XIII-wieczny zamek i pozostałości starego miasta.  

Cztery strony świata z Balic

Z krakowskiego lotniska Balice może udać się także w bardziej egzotyczne podróże. Wystarczy wymienić choćby bezpośrednie loty Kutaisi w Gruzji, Tel Awiwu (Izrael), a przede wszystkim do Frankfurtu, który jest lotniczą bramą na świat. 

Zostaw auto na parkingu przy lotnisku

Podróżni, który wyruszją w podóż z  Międzynarodowego Port Lotniczego Kraków-Balice nie muszą martwić się o dojazd na lotnisko. Sam port lotniczy jest usytuowany w pobliżu autostrady A4, dlatego z powodzeniem można dojechać tam własnym samochodem. Na czas urlopu auto warto zostawić  na naszym bezpiecznym parkingu Balice – Panda Parking. Aby zarezerwować miejsce postojowe wystarczy wypełnić formularz na naszej stronie. Zapraszamy!