Loty krajowe – sprawdź tanie loty krajowe z Krakowa

Loty krajowe - sprawdź tanie loty z Krakowa

Pokonywanie długich dystansów drogą podniebną to ogromna oszczędność czasu i nierzadko pieniędzy, a także duży komfort podróżowania. Dotyczy to nie tylko lotów międzynarodowych, ale też krajowych. Pozostawienie samochodu na parkingu, aby przesiąść się do samolotu, pozwala szybciej, wygodniej i bez zmęczenia, które towarzyszy jeździe autem, dotrzeć z jednego końca Polski na drugi. Jakie tanie loty krajowe są dostępne z Krakowa?

Loty międzymiastowe w Polsce

Loty krajowe po Polsce mają swoich zwolenników. Nic w tym dziwnego – pozwalają bardzo wygodnie i w krótkich czasie dostać się z jednego końca Polski na drugi. Są też znacznie mniej męczące niż jazda autem, a niekiedy bywają również tańsze.

Poniżej prezentujemy 5 miast, do których możesz polecieć z Krakowa. Każde z nich to ciekawy pomysł na city break, ale też doskonałe miejsce na dłuższy urlop.

Bydgoszcz

Jeśli interesują cię loty po Polsce, pomyśl o odwiedzeniu Bydgoszczy – nie zawiedziesz się. Orientacyjny czas dojazdu z Krakowa to:

 • 5 godzin samochodem,
 • 7  godziny pociągiem,
 • 1 godzina samolotem.

Loty krajowe z Krakowa do Bydgoszczy zwykle kosztują od 195 do 275 zł, nie należą więc do drogich, a pozwalają błyskawicznie przenieść się z Miasta Kraka do Miasta Łuczniczki.

Na bydgoskim Starym Mieście i w Śródmieściu nie brakuje zabytków. Koniecznie trzeba przejść się na spacer, podczas którego zobaczymy pozostałości murów miejskich, Wyspę Młyńską, Stary Kanał Bydgoski, Śluzę Miejską, kościoły, synagogę, dawną wieżę ciśnień, a przede wszystkim – 10 starych spichlerzy, będących oficjalnym symbolem miasta. Kolejnym symbolem jest wspomniana już łuczniczka, której rzeźba znajduje się w jednym z parków. Inną słynną rzeźbą, którą można podziwiać w Bydgoszczy, jest Przechodzący przez rzekę – rzeźba balansująca, zawieszona na linie nad Brdą. Została ona odsłonięta w dniu wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Dużym atutem Bydgoszczy jest przyroda, w tym rzeki (przez miasto przepływa nie tylko Brda, ale też Wisła) i parki. Niezależnie od tego, czy odwiedzisz Bydgoszcz na krótki city break, czy wybierzesz ją na cel dłuższego urlopu, koniecznie odwiedź Leśny Park Kultury i Wypoczynku. Warto przejść się też Plantami nad Kanałem Bydgoskim.

Gdańsk

Jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów nadmorskich miejscowości jest Gdańsk. Orientacyjny czas dojazdu z Krakowa to:

 • 6 godzin samochodem,
 • 10  godzin pociągiem,
 • 1 godzina samolotem.

Jak widać, można spędzić przedpołudnie na zatłoczonej autostradzie i ryzykować stanie w korku albo skorzystać z ekspresowego transportu drogą powietrzną. Loty krajowe z Krakowa do Gdańska zwykle kosztują od 190 do 435 zł, ale można też znaleźć tanie loty – poniżej 150 zł.

Wizytówką przepięknego Gdańska jest Długi Targ, który od XIII wieku razem z ulicą Długą pełnił funkcję traktu kupieckiego. Oszałamiające kamienice stojące przy trasie należały niegdyś do najbogatszej elity miasta. Nie sposób ominąć Fontanny Neptuna, przy której każdy turysta powinien zrobić sobie zdjęcie. Wznoszący się za plecami morskiego boga ratusz to perła gotycko-renesansowego budownictwa. Zajrzyj do środka – we wnętrzu wytwornego gmachu mieści się bogate w zbiory Muzeum Gdańska. A przed zachodem słońca powędruj nad Motławę, przy której znajduje się najstarszy i równocześnie największy dźwig portowy Europy – Brama Żuraw.

Loty krajowe z Krakowa do Gdańska

Olsztyn

Co powiesz na wypad na Mazury? Orientacyjny czas dojazdu z Krakowa do stolicy województwa warmińsko-mazurskiego to:

 • 5,5 godziny samochodem,
 • 8,5 godziny pociągiem,
 • 1 godzina samolotem.

Loty po Polsce na trasie Kraków – Olsztyn-Mazury w Szymanach to loty tanie – zwykle kosztują od 125 do 270 zł.

Choć Olsztyn niewątpliwie leży na Pojezierzu Mazurskim, to historycznie przynależy do Warmii i jest uznawany za największe miasto regionu. Nie brakuje w nim zabytków, turyści doceniają jednak przede wszystkim jego cudowne położenie wśród jezior i lasów. Mimo to będąc w Olsztynie, koniecznie trzeba pospacerować po starym mieście, zobaczyć fragmenty murów miejskich i zwiedzić gotycki zamek kapituły warmińskiej.

Ogromną atrakcją stolicy Warmii są ponadto spływy kajakowe po rzece Łynie, dostępne w sezonie letnim.

Szczecin

Szczecin to bardzo atrakcyjne miasto, ale znajdujące się ponad 600 km od Krakowa. Orientacyjny czas dojazdu ze stolicy Małopolski do Szczecina wynosi:

 • 6 godzin samochodem,
 • 8 godzin pociągiem,
 • 1 godzina samolotem.

Loty w Polsce na trasie Kraków – Szczecin zwykle kosztują od 195 do 370 zł, ale można też znaleźć tanie loty – w cenie poniżej 150 zł.

Dlaczego warto wybrać się na city break do Szczecina? Między innymi ze względu na zabytki – miasto jest historyczną stolicą Pomorza Zachodniego i księstwa pomorskiego, i znajduje się na trasie Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Miłośników malarstwa mogą zainteresować zbiory szczecińskiego Muzeum Narodowego, w tym obrazy Lucasa Cranacha Młodszego, Leona Wyczółkowskiego i Józefa Mehoffera. Ciekawostką jest osiemnastowieczny tak zwany Podwójny portret Sydonii von Borck nieznanego artysty. Przedstawia on dwa wizerunki słynnej szlachcianki, która została skazana za czary, ścięta i spalona na stosie – jako młodą i starą kobietę.

Tanie loty krajowe z Krakowa do Szczecina

Warszawa

Warszawa to miasto położone najbliżej Krakowa spośród wszystkich omawianych tu miejscowości. Orientacyjny czas dojazdu wynosi:

 • 3,5 godziny samochodem,
 • 2 godziny pociągiem,
 • 1 godzina samolotem.

Jak widać, nawet dojazd samochodem może być niekiedy wart rozważenia. Są jednak sytuacje, w których samolot sprawdza się lepiej niż inne środki transportu. Loty krajowe na trasie Kraków – Warszawa zwykle kosztują od 245 do 450 zł.

Jest wiele powodów, aby wybrać się do stolicy. Oczywiście koniecznie trzeba przespacerować się przez historyczne centrum Warszawy, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ale miejsc wartych zobaczenia jest znacznie więcej – muzea (w tym Muzeum Narodowe, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin i Muzeum Powstania Warszawskiego), Pałac Kultury i Nauki czy parki, ze słynnymi Łazienkami oraz Wilanowskim Parkiem Kulturowym na czele. Miłośnicy dobrego jedzenia z pewnością odwiedzą warszawskie restauracje – i nie będą zawiedzeni.

Oszczędność czasu dzięki tanim lotom po Polsce

Loty krajowe to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu, co ma znaczenie zwłaszcza wtedy, kiedy nie możemy pozwolić sobie na długi urlop. Lot z Krakowa do innego miasta w Polsce – nawet znajdującego się na drugim końcu kraju – trwa maksymalnie 1 godzinę 10 minut. Ale wybór samolotu zamiast samochodu czy pociągu ma też inne zalety – po krótkim, komfortowym locie nie odczuwasz zmęczenia, więc od razu możesz wyruszyć na zwiedzanie miasta. Ważna jest też cena – loty krajowe to często loty tanie

Aby dodatkowo ułatwić i przyspieszyć podróż, warto dojechać na lotnisko własnym autem. Pozostawienie samochodu na parkingu przy lotnisku Kraków Balice kosztuje niewiele, a umożliwia zamianę środka lokomocji na najbardziej  wygodny i ekspresowy – samolot.

Copyright@ 2024 Do góry
Panda Parking
Panda Parking
569 opinii Google
Emilia GAWIAK-WITKOWSKA
Emilia GAWIAK-WITKOWSKA
2024-01-15
Najlepszy parking na jakim parkowalam dotychczas w Krakow-Balice. Obsluga rewelacja a zwlaszcza jeden Pan Krzysztof ktory jest wiecznie usmiechniety i chetny do pomocy. Nie spotkalam dotychczas na zadnych parkingach w balicach takiej osoby a korzystalam juz z wszytkich jakie sa dostępne. Takiego pracownika to szukac ze swieca. Polecam serdecznie parking 🐼
Rudek
Rudek
2024-01-15
Bardzo miła i profesjonalna ekipa, parking około 2 minuty od samego lotniska, sprawnie i przyjemnie. Polecamy
Agnieszka Rogoz
Agnieszka Rogoz
2024-01-07
Super obsługa
Łukasz Świerczyński
Łukasz Świerczyński
2024-01-02
Blisko tanio czego chcieć więcej
Damian Chodura
Damian Chodura
2023-12-30
Jest okej
Angelika Wadowska
Angelika Wadowska
2023-12-22
Przemiła obsługa, z pewnością skorzystamy następnym razem 😀
grzegorz glista
grzegorz glista
2023-12-22
parking super polecam szybki odwoz na lotnisko