City break z Krakowa – pomysły na jesień 2020

Poznań - świetne miasto na wypad city break z Krakowa

Czy tegoroczna jesień musi być ponura i smutna? Niekoniecznie! Wprawdzie pandemia ograniczyła nam możliwości podróżowania, ale nie znaczy to, że nie można „wyrwać się” jesienią na city break. Kilka ciekawych (i tanich) propozycji przed wami! 

Tani city break w czasie pandemii – spadek cen w dużych miastach

Zachowując środki ostrożności i dobrze planując wyjazd, można przeżyć niezwykłą przygodę, która ma jeszcze jedną zaletę – nigdy dotąd nie była tak tania! Z analiz przeprowadzonych przez serwis Post Office Travel Money wynika, że dla turystów zaczęło się finansowe eldorado – ceny spadają. Dotyczy to jednak jedynie kosztów turystycznych pobytów w dużych miastach. To one (pod względem turystyki) najmocniej odczuły skutki pandemii, zatem restauratorzy i hotelarze zachęcają gości licznymi promocjami. 

Różnice są spore, bo w najdroższych miastach Europy – np. Oslo czy Reykjaviku, ceny spadły aż o ¼. 

City break z Krakowa – jesień 2020

Wypad na Islandię czy Maltę może dla niektórych być zbyt ryzykowny, ale to nie znaczy, że nie ma innych możliwości. W zestawieniu przygotowanym przez Post Office Travel Money znalazły się też miasta w Polsce. 

City break w Gdańsku 

Idealna opcja na weekendowy wypad. Bezpośrednio przelot do Gdańska z Krakowa zapewni Ryanair, a za bilety w obie strony zapłacimy niecałe 250 zł. Pokój dwuosobowy w centrum można znaleźć już za 110 zł za dobę! 

Ceny lotów Kraków - Gdańsk

City break w Poznaniu 

Przelot liniami LOT z przesiadką w Warszawie. Podróż zajmie około 4,5 godz. Koszt przelotu dla jednej osoby to niecałe 350 zł. Znakomite hotele znajdziecie już od 150 zł za dobę, a na miejscu czeka na Was przepiękny Stary Rynek, Zamek Cesarski i świetne muzea. 

 Ceny lotów Kraków - Poznań

City break na Mazurach

A może Olsztyn i przepiękne Mazury? Lot trwa zaledwie 70 minut, a obecne propozycje cenowe są śmiesznie tanie. Za bezpośredni przelot w obie strony liniami LOT zapłacimy zaledwie 188 zł! Nocleg w agroturystyce kosztuje ok. 50-70 zł za dobę. Warto też monitorować ceny dobrych hoteli SPA, bo można trafić na prawdziwe okazje! 

Ceny lotów Kraków - Olsztyn

Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z naszego parkingu Balice, na którym  możesz zostawić samochód, gdy planujesz wypady weekendowe i dłuższe.

City break za granicą w czasie pandemii – jak się zabezpieczyć? 

Czy warto obecnie planować wypad za granicę? Sytuacja związana z pandemią nie zachęca do opuszczania kraju. Zwłaszcza w kontekście możliwych ograniczeń, związanych z lotami międzynarodowymi. 

Największym problemem – już poza samą kwestią większego ryzyka zarażenia wirusem COVID-19 – jest brak pewności, czy zarezerwowany lot się odbędzie. Linie lotnicze odwołują loty nie tylko z powodu zbyt małego obłożenia na trasie, ale przede wszystkim wskutek zakazów lotów, które w Polsce wydawane są niemalże z dnia na dzień. 

Z drugiej strony, weekendowy wypad za granicę jeszcze nigdy nie były tak tani. Linie lotnicze prześcigają się w promocjach. Ryanair wprowadził nawet promocję „drugi bilet za darmo”, co sprawia, że loty faktycznie kosztują grosze, a ze znalezieniem taniego noclegu też nie ma problemu.

Jeśli ceny mimo wszystko Cię kuszą, spróbuj zminimalizować ryzyko: 

  • Wybierz datę między pierwszym a drugim bądź trzecim a czwartym tygodniem miesiąca. Zmiany dotyczące lotów były zazwyczaj wprowadzane na koniec miesiąca lub w jego połowie. Jeśli Twój lot w obie strony odbędzie się pomiędzy 5-12 lub 17-26 danego miesiąca, to są szanse, że sytuacja się nie zmieni.
  • Leć tam, skąd w razie problemów możesz wrócić w inny sposób – np. autobusem (takie kierunki to m.in. Stuttgart, Amsterdam, Monachium, Kopenhaga).

Monitoruj oficjalne statystyki zachorowań (https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea), by unikać krajów, w których współczynnik zdiagnozowanych przypadków COVID-19 jest bardzo wysoki.