5 sprawdzonych sposobów na odpowiednie planowanie podróży

Przed Tobą upragniony wyjazd? Organizując go z głową, masz pewność, że dotrzesz w to miejsce, które na pewno chcesz, zabierzesz najpotrzebniejsze rzeczy, będziesz miał gdzie spać i ubezpieczysz się na wypadek różnych nieprzewidzianych sytuacji. Jeśli wiesz już, jakim budżetem dysponujesz, to czas zacząć planowanie!

Wybierz kierunek i zarezerwuj bilet

Europa, czy inny kontynent? Miasto oblegane turystycznie czy miejsca, o których wiedzą tylko nieliczni? Nadmorska, czy górska miejscowość? Wybór oczywiście zależy od Twoich preferencji nie tylko geograficznych, ale także od tego, co zamierzasz robić podczas wyjazdu. Sprawdź ofertę lotów z lotniska Kraków Balice i zarezerwuj bilet. Jeśli wolisz nie ryzykować, znasz już termin swojego urlopu, to zrób to z wyprzedzeniem. Najlepsze ceny uzyskasz nawet 2-3 miesiące przed wylotem. Gdy jednak nie jesteś uzależniony czasowy od niczego i nikogo, możesz polować na samolotowe okazje.

Znajdź zakwaterowanie i zaplanuj wyżywienie

Odpowiednie zakwaterowanie to jedna z najważniejszych spraw do zaplanowania. Rezerwując miejsca noclegowe, pamiętaj o tym, aby przede wszystkim:

  • były one w rozsądnych odległościach od siebie, jeśli zamierzasz się przemieszczać,
  • miały oczekiwane przez Ciebie udogodnienia – np. kuchnię z wyposażeniem, jeśli chcesz samodzielnie gotować, a także internet,
  • sprawdzić opinie internautów na ich temat.

Warto przejrzeć oferty zamieszczone na różnych portalach oferujących bazę turystyczną.
Pozostaje jeszcze kwestia wyżywienia. Możesz sam gotować i wówczas warto się tylko zorientować, jakie (i jak) blisko będziesz miał sklepy do dyspozycji. Gdy wolisz jednak żyć na kuchni tubylców, to pozostaje Ci jedzenie lokalnych przekąsek na ulicznych stoiskach lub stołowanie się w tamtejszych restauracjach.

Wymyśl swój plan wycieczki

Twoje wakacje – Twój plan wypoczywania! Jeśli nie lubisz narzuconych przez biura podróży harmonogramów wycieczek, to masz pełne pole do popisu. Zastanów się, jaka forma odpoczynku najbardziej Ci odpowiada. Czy lepiej czujesz się podczas wysokogórskich wspinaczek, czy preferujesz relaks na piaszczystej plaży przy szumie morza? A może jednak wolisz odkrywać historyczne, zabytkowe miejsca, zwiedzać muzea lub poznawać lokalną kulturę i kuchnię? Te wszystkie rzeczy pewnie da się nawet połączyć.
Jednak wakacje są po to, aby odpocząć i wypełnić ten czas na swój sposób. Zawsze możesz skorzystać z podpowiedzi biur informacji turystycznej, czy indywidualnych przewodników. Cenne porady mogą dać Ci także znajomi, którzy już byli już tam, gdzie się wybierasz. Obojętnie jednak, w jaki sposób masz zamiar spędzić urlopowy czas, warto, abyś wiedział jak najwięcej o miejscu, do którego podążasz.

Pakuj się z głową i odpowiednio ubezpiecz

Nie ma co jednak przesadzać z ilością zabieranych rzeczy. Dziś już raczej nie będzie problemu z tym, żeby nawet przeprać lub ewentualnie kupić (także na pamiątkę) jakieś ubrania na miejscu. Zanim jednak otworzysz walizkę, przygotuj sobie listę rzeczy niezbędnych. Najlepiej trochę wcześniej, aby móc dopisywać do niej to, co Ci się akurat przypomni. Później ją zweryfikuj z… limitem bagażu, jaki narzuca przewoźnik.
Warto też poczytać, jakie można zastosować triki, aby zabrać jak najwięcej, a przy tym – zgodnie z przepisami! Na pewno na pierwszym miejscu powinny znaleźć się takie dokumenty jak np. paszport, wiza, bilet lotniczy oraz pieniądze.
Wyruszając za granicę, zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Koszty leczenia, czy jakiejkolwiek pomocy medycznej w innych krajach są bardzo wysokie. Dzięki temu, gdyby coś Ci się stało, pokryjesz je z polisy. Jeśli:

  • lubisz sporty ekstremalne,
  • chcesz zapewnić sobie dodatkową ochronę na bagaż, sprzęt informatyczny, czy sportowy,
  • chorujesz na przewlekłą chorobę,
  • koniecznie to zgłoś ubezpieczycielowi.

 

Bezpieczny i tani parking przy lotnisku Kraków Balice

Skoro wiesz już, jak zaplanować podróż, jesteś już spakowany (jeszcze raz – pamiętaj o niezbędnych dokumentach!) i gotowy do drogi, to pozostaje jeszcze tylko jedna kwestia. To znalezienie miejsca, w którym bezpiecznie i za nieduże pieniądze zostawisz swój samochód. Najwygodniejszą opcją będzie prywatny parking, z którego będziesz miał blisko na lotnisko Kraków Balice. Taką właśnie opcję Ci proponujemy! Dysponujemy m.in. parkingiem długoterminowym, a nasz cennik sprawdzisz sobie na stronie!
No i na koniec – ciesz się podróżą, którą doskonale… zaplanowałeś!

Średnia ocen 5 / 5. Liczba ocen 1