3 powody, dla których warto zostawić samochód na parkingu przy lotnisku

3 powody, dla których warto zostawić samochód na parkingu przy lotnisku
2 (40%) 9 votes

Oto nadchodzi ten dzień – zaczynamy wakacje! Wymarzone, starannie zaplanowane, wyczekane i takie upragnione. Wszystko jest – plany, bagaże, oszałamiająca sukienka i bikini, w którym wyglądamy jak milion dolarów. Więc zbieramy się na samolot, pakujemy wszystko do samochodu i jedziemy. I tu pojawia się problem, bo co zrobić z samochodem podczas naszych wakacji marzeń? Świetnym rozwiązaniem może być zostawienie pojazdu na prywatnym parkingu.

Sam dojazd samochodem na lotnisko jest najlepszą opcją – w ten sposób znajdziemy się na miejscu szybko i bezpiecznie. Korzystanie z komunikacji miejskiej nadaje się tylko dla ryzykantów, którym nie brakuje odwagi, zaś zamówienie taksówki czasami graniczy z cudem. Jeśli od dawna miałeś ochotę dojechać na miejsce odlotu własnym środkiem transportu, ale powstrzymywała Cię myśl o tym, co zrobisz z pojazdem, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Poniżej omawiamy trzy powody, dla których naprawdę warto zostawić samochód na prywatnym parkingu przy lotnisku!

Powód pierwszy

Dlaczego warto to zrobić? Po pierwsze, zadbasz o bezpieczeństwo swojego samochodu. Prywatny parking przy lotnisku jest monitorowany dwadzieścia cztery godziny na dobę, dzięki czemu jako właściciel masz pewność, że po powrocie zastaniesz swój pojazd w nienaruszonym stanie dokładnie w tym miejscu, w którym go zostawiłeś. Takie parkingi to gwarancja bezpieczeństwa – tak naprawdę samochód pozostawiony w takim miejscu jest bezpieczniejszy niż w garażu, bo ktoś ciągle ma go na oku! Kiedy Ty będziesz oddawać się przyjemnościom, wylegiwać przy basenie i sączyć drinki, ktoś zatroszczy się o Twoje auto jak o swoje własne. To prawdziwy komfort, na który warto się zdecydować, by wakacje spędzić w spokoju, korzystając z uroków wolnego czasu.

Powód drugi

Drugi powód jest niebywale praktyczny. Otóż zostawiając samochód na prywatnym parkingu przy lotnisku, masz pewność, że po powrocie nie będziesz potrzebował drugiego kierowcy, a więc szybko i bezpiecznie dojedziesz do domu czy mieszkania. Ominie Cię cyrk z zamawianiem taksówki, czekaniem na autobus czy tramwaj, nie będziesz musiał prosić nikogo o pomoc – to rozwiązanie dla samowystarczalnych i pewnych siebie ludzi, którzy lubią być panami sytuacji, a o wsparcie proszą tylko w ostateczności. Może się przecież okazać, że Twoi znajomi czy rodzina akurat tego dnia nie mogą Cię odebrać, a przynajmniej nie od razu, wolnych taksówek jak na złość nie będzie… Pomyśl o tym już wcześniej i zostaw auto na prywatnym parkingu.

ZDJECIE 1

Ta opcja jest też bardzo wygodna – nie będziesz musiał dźwigać walizki, ani męczyć się z nią w komunikacji miejskiej. Włożysz ją i wyjmiesz z samochodu – ot, i wszystko! Zdaj się na siebie i zostaw samochód na strzeżonym placu, by po powrocie po prostu włożyć walizkę do bagażnika i pojechać do domu. To ogromna oszczędność czasu, a także nerwów, zaś spokój psychiczny jest bezcenny.

Powód trzeci

Powód trzeci jest stricte ekonomiczny! Otóż zostawienie samochodu na prywatnym parkingu w pobliżu lotniska jest opłacalne i nie doprowadzi Cię do bankructwa, a wprost przeciwnie. Z uwagi na to, że takich miejsc powstaje coraz więcej, i korzysta z nich coraz więcej osób, ceny za tak długi postój wciąż spadają. Ponadto w dużej mierze zależą od tego, na jak długo zostawisz samochód – im dłuższe wakacje zaplanowałeś, tym korzystniejszą kwotę możesz wynegocjować.

Zdanie się na własne siły i prywatny transport ma jeszcze tę zaletę, że rezygnując z taksówki, nie musisz dopłacać za przewóz bagażu. No i nie da się ukryć, że taksówkarze nierzadko żądają zbyt dużych sum za transport z lotniska, a chyba nikt nie lubi przepłacać. Reasumując, pozostawienie samochodu na prywatnym parkingu ma dużo zalet. Warto rozważyć tę opcję, planując swoje wymarzone wakacje – dla swojego komfortu, który nie zna ceny.